Białka Tatrzańska to nie tylko narty i baseny

Białka Tatrzańska, w której centrum znajduje się nasz ośrodek "Szarotka", to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Nie ulega wątpliwości, że dwie największe atrakcje Białki to ośrodek narciarski „Kotelnica Białczańska” oraz termy „Bania”.

Kompleks dla fanów sportów zimowych to trasy dla wytrawnych narciarzy lub snowboardzistów jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tych sportach.

Z „Szarotki” do „Kotelnicy Białczańskiej” jest tylko 800 metrów i można się tam dostać również skibusem, którego przystanek znajduje się 60 metrów od nas. Ośrodek posiada 8 tras zjazdowych oraz kilka biegowych. Trasy są oświetlone i są sztucznie naśnieżane.

Narciarze i snowboardziści mają też do dyspozycji liczne ski-serwisy i wypożyczalnie sprzętu sportowego. Goście „Szarotki” otrzymują 25 procent zniżki na usługi wypożyczalni nart Silverton i  10procent zniżki w termach „Bania”, które dzieli od „Szarotki” tylko 900 metrów. To kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych ze strefą relaksu, masażami wodnymi i SPA. Znajduje się tam również strefa zabawy dla dzieci, saunarium i wiele innych atrakcji. Niedaleko Białki Tatrzańskiej usytuowane są także inne kompleksy z wodą geotermalną, choćby terma Bukovina, Szaflary, Gorący Potok oraz termy Chochołów, największe na Podhalu.

Ale atrakcje Białki Tatrzańskiej nie ograniczają się tylko tylko nart i basenów. To również krystalicznie czysta rzeka Białka, liczne karczmy i gospody, kręgielnia, tor kartingowy, trasy rowerowe, monstery i przede wszystkim górskie szlaki Tatr, Pienin i Gorców z niezapomnianymi widokami.

 

Ferie zimowe? Kierunek Białka Tatrzańska

Kalendarz ferii zimowych 2024 :

  • Pierwszy tydzień ferii zimowych 15 stycznia - 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • Drugi termin ferii 22 stycznia - 4 lutego 2024:, podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • Trzeci termin ferii 29 stycznia - 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
  • Czwarty termin ferii 12 lutego - 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Ferie w Polsce rozpoczynają się już w trzecim tygodniu stycznia, ferie zimowe trwają 41 dni, w tym czasie uczniowie oraz dorośli organizują zimowe wyjazdy, niektórzy decydują się na wysłanie swoich dzieci na turnusy wyjazdowe a niektórzy wolą je spędzić rodzinnie, rodzinne ferie są dosyć popularnym wyborem u nas ze względu na różnorodność atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych. W Białce Tatrzańskiej zima tętni życiem dlatego też zimowe aktywności takie jak jazda na nartach, jazda na biegówkach czy nawet zjazdy pontonowe są dostępne na każdym kroku. A gdy ferie zimowe trwają jest możliwość skorzystania z lodowiska. Zimowe atrakcje jakie funduje nam Białka Tatrzańska sprawia, że organizacja ferii nie musi wiązać się z zakłopotaniem. Nocleg w Białce Tatrzańskiej w DW Szarotka oferuje śniadania w cenie, wynajem apartamentu z aneksem kuchennym jak i pokoje z widokiem na Tatry. A co na ferie dla studentów? W czasie ferii zimowych zachęcamy do skorzystania z takich zimowych atrakcji jak np. kuligi.

Zimowiska dla dzieci

Ferie zimowe rozpoczną województwa dolnośląskie oraz mazowieckie, w których mieszka najwięcej dzieci. Zdecydoawana większość z nich lubi spędzić ferie zimowe w górach. Podczas wypoczynku zimowego dzieci warto zwrócić uwagę na to, aby bezpieczeństwo ferii było priorytetem, każdy chce spędzić ferie zimowe w spokoju ducha. W okresie ferii zimowych w Białce Tatrzańskiej oprócz szosowania po stokach zachęcamy również do skorzystania z basenów termalnych, dzięki pobytowi w naszym obiekcie DW Szarotka w Białce otrzymujecie również 10 % zniżki na skorzystanie z basenów jak i również stoku narciarskiego Kotelnica Białczańska. Z pewnością w okresie ferii zimowych ułatwiona jest komunikacja z naszego ośrodku gdzie dzięki skibusom nie musimy martwić się o parkowanie własnego pojazdu w czasie ferii zimowych. Białka Tatrzańska przygotowała liczne atrakcje dla dzieci dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wiadomo, nie każdy urodził się narciarzem, dzięki różnorodności stoków do wyboru są liczne stoki dla początkujących.

Rodzinne ferie w Polsce

W Polsce ferie zimowe czy też zimowe wakacje w poszczególnych województwach można spędzić na różne sposoby. Niektórzy decydują się na wspólny wyjazd w góry, niektórzy na wakacje za granicę Państwa nawet i nad morze. Jednak zdecydowana większość ferie zimowe wolą spędzić w krajobraznach śniegu jak i gór. Zimowe wyjazdy kojarzą się ze śniegiem, góralską muzyką oraz klimatycznymi góralskimi restauracjami. W samym sercu Białki Tatrzańskiej lecz tylko w okresie letnim jest możliwość skorzystać z Parku Linowego. Ten tydzień ferii zimowych jest wystarczająco długi aby wspólnie z rodziną wybrać się na stok narciarski czy też skorzystać z basenów termalnych. Zimą szczególnie wieczorem przechadzka po szlakach bywa klimatyczna przy oświetlonych stokach czy trasach narciarskich. Przy planowaniu ferii oraz organizacji wypoczynku rodzinnego warto wybrać dogodną lokalizacje obiektu, nasz pensjonat DW Szarotka ulokowany jest w centrum miejsowości a dzięki licznym połączeniom możemy bezpośrednio dostać się na stok czy baseny termalne. Serdecznie zachęcamy do rezerwacji miejsc noclegowych w naszym obiekcie, w którym miejsce znajdą rodziny z dziećmi, pary jak i również miejsce dla studentów szukający dogodnej lokalizacji.

Planowanie ferii 2025

A gdy ferie 2024 się zakończą warto zapoznać się z datą ferii zimowych 2025 roku. Terminy ferii zimowych są ogłaszane z wyprzedzeniem są ogłaszane z wyprzedzeniem w formie kominukatu Ministra Edukacji Narodowej.
Daty ferii zimowych na następny rok a pierwsi, którzy ferie zimowe rozpoczną to:

  • 20 stycznia - 2 lutego 2025: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 27 stycznia - 9 lutego 2025: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 3 lutego - 16 lutego 2025: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 17 lutego - 2 marca 2025: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Zimowiska z dofinansowaniem

Przy ważnych kwestiach dotyczących ferii zimowych warto pamiętać o dofinansowaniu wypoczynku zimowego dla dzieci. Dzięki fundacji "Szansa dla gmin" można otrzymać dofinansowanie w wysokości 900 zł na dziecko. Jakie są warunki aby dołączyć na finansowane turnusy wyjazdowe?

Dziecko musi być urodzone między 1 stycznia 2008r. a 31 grudnia 2019r. oraz jedno z rodziców lub opiekunów musi być objętym ubezpieczeniem społecznym KRUS.

Warto o tym pamietać, a zgłoszenia na ferie zimowe 2024 roku wciąż trwają a przy następnej organizacji wypoczynku zimowego należy to zrobić jak tylko szybko się da.

 

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...