Podhale i Tatry to zimowa stolica Polski

 

Podhale znajduje się w południowej części Polski, podczas historii Podhala były momenty chwalebne oraz mniej chwalebne. Region w oczach turysty zasługuje na uznanie chociażby przez znany folklor podhalański. Góralski region i otaczający go masyw tatr słynnie z gościnności oraz oscypków. Na dużą uwagę zasługuje gwara regionu, która jest mocno charakterystyczna i nie ma możliwości pomylić ją z inną gwarą. Góralska kuchnia jest kuchnią dosyć ciężką ale smaczną. Bazuje ona na tradycyjnych posiłkach, które w przeszłości Bacom i Juhasom miały zapewnić dużo sił podczas wypasania owiec wysoko w górach. Narciarskie stoki są na wyciągnięcie ręki, szczególnie turyści w ostatnim czasie doceniają stoki w Białce Tatrzańskiej i w gminie Bukowina Tatrzańska. Architektura Podhala w szczególności przyciąga uwagę w trakcie sezonu zimowego. Wokół pełno śniegu i nastrojowo ozdobionych domów. Kultura ludowa zakorzeniona w góralach pozwala podkreślić wyjątkowość tego czasu.

 

Tatry i Podhale co roku przyciągają masę turystów

 

Bez wątpienia architektura Podhala jest jednym z czynników, które przyciągają turystów. Budownictwo zazwyczaj ma wykończenia drewniane, albo budynki są zbudowane całe z drewna. Wszyscy wybierający się w podhalańską podróż docenią mocno widoczne doliny i szczyty Tatr. W sezonie letnim turyści korzystają z łatwo dostępnych szlaków, gdzie mogą podziwiać górskie pastwiska oraz mieć bliski kontakt z naturą. Na miejscu jest wiele atrakcji takich jak wody termalne, czy trasy rowerowe z niezwykłymi widokami. Granicę Podhala wyznacza Nowy Targ, który jest centrum handlowym Podhala. Na miejscu jest wiele lokalnych sklepów oraz sklepów tematycznych. Co roku przyjeżdża wiele turystów, aby zwiedzić Tatrzański Park Narodowy i zobaczyć na własne oczy skalne Podhale. Zakopane czyli stolica Podhala u podnóża Tatr oferuje łatwo dostępne szlaki turystyczne oraz wiele innych atrakcji dla turystów. W opcjach zakwaterowania warto wziąć pod uwagę Białkę Tatrzańską, która w ostatnim czasie mocno się rozwija turystycznie, ale można tutaj odnaleźć spokój i wypocząć przed zatłoczonym Zakopanem. Z całą pewnością w pamięć zapadną teksty gwarowe, które urozmaicą nasz słuch i często wprowadzą nas w śmiech. Wydaje się nam, że słowniki gwarowe za wiele nie pomogą w szybkim zrozumieniu gwary. Na miejscu jest wiele panoram gór, szczególnie polecamy panoramę Kościelisko.

 

Willa Podhale DW Szarotka

 

DW Szarotka znajduje się w gminie Bukowina Tatrzańska na ulicy Środkowej 281 w Białce Tatrzańskiej. Ta część Podhala słynie z narciarskich stoków oraz basenów termalnych. Na miejscu jest wiele lokalnych sklepów, gdzie można kupić lokalne wyroby. Z okien naszego domu wczasowego Szarotka można podziwiać wysoko położone Tatry. Ta część Podhala wyróżnia się łatwym dostępem do panoramy gór, która nieco różni się od panoramy gór w Zakopanem. Na miejscu czekają na gości pokoje oraz apartamenty ze śniadaniem w cenie. Słyniemy z niezwykłej gościnności oraz czystości. Na miejscu są góralskie akcenty, gdzie można podziwiać folklor podhalański. Gmina Bukowina Tatrzańska słynie z przepysznych karczm. Południowa Polska na pewno zapadnie turystom w pamięć, a historyczna stolica Podhala zapewni nam wiele wrażeń. Zapraszamy do rezerwacji noclegu na naszej stronie www.dwszarotka.pl

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...